Školní sport

Krajské kolo v přehazované

13. 6. 2024 se v Rychnově nad Kněžnou utkali žáci 1. stupně (4. a 5. třídy) s týmy královéhradeckého kraje v přehazované. V každém družstvu musely být minimálně 2 dívky. Na rozdíl od ostatních týmů v tom našem dívky převažovaly. Přesto se nám podařilo v turnaji zvítězit. Největšími oporami byly Eliška Adametzová a Bára Buriánková.

Gratulujeme ke skvělé reprezentaci školy.

Olympijský běh – 19. 6. 2024

Již tradičně je naše škola zapojena do celorepublikové akce – olympijského běhu. Žáci 1. až 7. třídy na fotbalovém hřišti bojovali o medaile, diplomy a trička s logem školního závodu. Odměněni byli všichni účastníci, a ti nejrychlejší si na závěrečném vyhodnocení 28. 6. 2024 převezmou trička. Nejlepším časem se blýskl Lukáš Kult.

Atletický čtyřboj – 24. 6. 2024

Posledním závodem započítávaným do Grand prix škol okrsku Úpice je atletický čtyřboj, kterého se účastní ti nejvšestrannější sportovci školy. Pětičlenné týmy soutěží ve sprintu, vytrvalosti (600 m, 800 m a 1000 m), skoku dalekém a hodu. Vyhodnocena jsou družstva, ale i jednotlivci. Mladší žákyně i přes 1 zranění zvítězily, starší žákyně a starší chlapci vybojovali 2. místo a mladší žáci skončili třetí. Výborné byly hlavně individuální výsledky. 1. místo obsadili Lukáš Kult, Natálie Řeháková a Adéla Vlachová. Třetí místo patřilo Luboši Vavřenovi a Terce Schusterové. Velkou porci bodů do týmové soutěže přidali také Jiří Grček a Eliška Vernerová, kteří skončili čtvrtí. Vítězný tým mladších žákyň tvořily Natálie Řeháková, Lucie Němečková, Melissa Mia Mikulášová a Eliška Vernerová.

Základní škola a Základní umělecká škola zopakovala loňské 2. místo v Grand prix škol okrsku Úpice. Body ze školních závodů a turnajů jsou sečteny a na závěrečném slavnostním vyhodnocení budou oceněni nejlepší sportovci. Vítězové si odnesou poukázku na nákup sportovního zboží v hodnotě 500 Kč, druzí v pořadí v hodnotě 300 Kč. Od 3. do 10. místa budou závodníci odměněni věcnými cenami. Body sbírali rovněž prvostupňoví žáci od 3. do 5. třídy. Vítězové získají poukaz v hodnotě 300 Kč a další v pořadí si odnesou sportovní pomůcky. Přesto, že úroveň tělesné zdatnotsti dětí výrazně klesá, stále jsou tu žáci, kteří svými výkony, sportovními výsledky nebo chováním v duchu fair play dělají čest sobě i naší škole. Děkujeme.